Tematyka
-
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę nie ponosi odpowiedzialności za treść, formę i styl artykułów znajdujących się w tej sekcji na platformie, a nie będących jej własnością na podstawie przepisów o prawie autorskim. Fundacja udostępnia publikacje w wersji przedstawionej przez autorkę/autora.
-
-
Dostępne również w językach: ukraiński, rosyjski
-
-
Broszura opracowana w 2014 roku przez Aalę El-Khani, Rachel Calam i Kim Cartwright z Uniwersytetu Manchesterskiego UK
-
Dostępne również w językach: ukraiński, rosyjski, angielski
-
-
-
Dostępne również w językach: ukraiński, angielski
-
-
-
Przykłady prostych aktywności, zabaw oraz zabawek, które można wykonać z tanich i łatwo dostępnych materiałów.
Dostępne również w językach: angielski
-
-
Materiały zawierają pakiet wskazówek dla rodziców , które koncentrują się na zapobieganiu handlowi dziećmi i przemocy seksualnej dzieci. Udowodniono, że pomagają rodzicom zapewnić sobie i swoim dzieciom bezpieczeństwo, szczęście i zdrowie w tym stresującym okresie. Dostępne są również w j. ukraińskim i angielskim.
-
-
Broszura dostępna jest również w j. angielskim i ukraińskim.
-
-
-
Broszura dostępna jest również w j. ukraińskim.
-
Broszura dostępna jest również w j. ukraińskim.
-
-
Rezyliencja pomaga radzić sobie w stresujących i trudnych okolicznościach. Aby budować rezyliencję , dzieci potrzebują wsparcia zaufanych dorosłych. Profesjonaliści, a w szczególności nauczyciele i pracownicy pedagogiczni mogą odgrywać ważną w tym rolę.
Augeo Foundation wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała materiały, umożliwiające tym dzieciom wsparcie i umacniać rezyliencję. Również do pracy z dziećmi, jak i z rodzicami.
Część materiałów dostępnych jest również w j. ukraińskim i rosyjskim.
-
-
Dostępna jest również broszura w j. ukraińskim.
-
Dostępna jest również broszura w j. ukraińskim.
-
-
Pakiet zasad dla organizacji i instytucji, których personel i wolontariusze mają bezpośredni kontakt z dziećmi w kryzysie uchodźczym.
-
Link do książeczki i filmu, które mogą pomóc przeprowadzić rozmowę z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Książeczka dostępna jest w materiałach edukacyjnych w bloku tematycznym "Przemoc i wykorzystywanie seksualne dzieci" oraz "Rodzicielstwo i wychowanie".
-
Rozmowa z psycholożką Magdą Winiarską-Smoczyńską na temat rozmowy z małymi dziećmi do 6 roku życia o tym jak dzieci mogą reagować na informacje o wojnie i jak z nimi o niej rozmawiać.
-
Rozmowa Marty Wojtas (psycholożki i koordynatorki Poradni "Dziecko w sieci" Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę z Agnieszką Nawarenko (psychoterapeutką w Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie)
Podcast dostępny jest również na fundacyjnym kanale YouTube >>
-
Rozmowa z Mariną Hulią, Magdą Górską i Anną Szczepaniak (październik 2021 r.).
-
Nagranie webinaru z dn. 5.05.2022 r. z udziałem Elżbiety Czyż i Lenura Kerymov z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
-
O swoim doświadczeniu uchodźczym opowiada Elsi Adajew, który ponad dwadzieścia lat temu przyjechał do Polski uciekając przed wojną w Czeczenii. Elsi miał wtedy dziewięć lat i właśnie o doświadczeniu wojennym z perspektywy dziecka jest to nagranie. O sytuacji dzieci w kryzysie wojennym w kontekście prawnym i społecznym mówią Magda Hojnor i Agnieszka Kwaśniewska-Sadkowska z naszej Fundacji.
Podcast dostępny jest również na naszym kanale YouTube >>
-
Prowadzący: dr Gordon Neufeld, Joanna Bylinka-Stoch. Dostępne również w językach: angielski
-
Prowadzący: Gerry Byrne, dr Rory Bolton, dr Eamon McCrory. Dostępne również w językach: angielski
-
Strona kampanii FDDS wraz z praktycznymi wskazówkami JAK reagować w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka lub zauważenia przemocy.
-