Podcasty

Z początkiem 2022 roku rozpoczęliśmy stałą publikację podcastów fundacyjnych. To kolejne narzędzie, dzięki któremu staramy się przybliżyć nasze działania i wprowadzać nowe treści edukacyjne. 

Tematyka, którą poruszamy w naszych rozmowach dotyczy szeroko pojętej ochrony dzieci przed krzywdzeniem, w ujęciu prawniczym, terapeutycznym i psychospołecznym. Do udziału zapraszamy zarówno naszych specjalistów z Fundacji, jak i gościmy ekspertów zewnętrznych.

Podcasty dostępne są na stronie i w aplikacji Anchor, Spotify, YouTube oraz Apple i Google Podcasts, Overcast i Pocket Casts.  W ostatnich miesiącach w mediach głośno było o nadużyciach osób dorosłych, którym powierzono pod opiekę dzieci w placówkach i instytucjach (trenera, siostrę zakonną, nauczycielkę). Co można zrobić aby poprawić bezpieczeństwo dzieci poza domem i przeciwdziałać ich krzywdzeniu? O tym w kolejnym naszym podcaście.

Posłuchaj na Spotify >>
Posłuchaj na YouTube >>
  Czym dla nas są dobre święta? Jak święta przeżywają dzieci i co jest dla nich szczególnie ważne w tym okresie? Na świąteczną rozmowę zapraszają: Monika Kamińska , Izabela Małyska oraz Joanna Marszał-Kotas – psychoterapeutka rodzinna.

Posłuchaj na Spotify >>
Posłuchaj na YouTube >>
  Czym są kary cielesne dla dziecka i jaki mają wpływ na jego rozwój i postrzeganie siebie i świata? A jak klapsa postrzegają Polacy? Do rozmowy zaprosiliśmy autorki najnowszego raportu z badań nt. kar fizycznych: Katarzynę Drabarek i Katarzynę Makaruk, a także psychoterapeutkę Magdę Winiarską-Smoczyńską.

Posłuchaj na Spotify >>
Posłuchaj na YouTube >>

O tym, jak ojcowie postrzegają swoją rolę rodzica i z jakimi trudnościami mierzą się na co dzień, opowiadają: Joanna Włodarczyk – badaczka i autorka raportu „Tata 2022” oraz Maciej Chodorek – specjalista pracujący z ojcami terapeutycznie w Centrum Dziecka i Rodziny FDDS. 

Posłuchaj na Spotify >>
Posłuchaj na YouTube >>
 

Wprowadzenie Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej doprowadziło do tego, że prawa dzieci w internecie zostały zagrożone. Tego tematu podjęli się: Katarzyna Katana, Szymon Wójcik i Anna Grabowska z Fundacji. 

Posłuchaj na Spotify >>
Posłuchaj na YouTube >>
Między innymi na to pytanie w rozmowie z Maciejem Kępką odpowiada dr Magdalena Rowicka -  psycholożka, pracowniczka Instytutu Psychologii w APS. 

Posłuchaj na Spotify >>
Posłuchaj na YouTube >>
  

Zapis rozmowy wspominkowej pracowników, którzy mieli okazję poznać i współpracować w działaniach fundacyjnych z Ireną Kornatowską, współzałożycielką Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

Posłuchaj na Spotify >>
Posłuchaj na YouTube >>
 

O swoim doświadczeniu opowiada Elsi Adajew, który ponad dwadzieścia lat temu - mając 10 lat - przyjechał do Polski uciekając przed wojną w Czeczenii. Magda Hojnor i Agnieszka Kwaśniewska-Sadkowska z naszej Fundacji mówią o kontekście prawnym i społecznym sytuacji dzieci w kryzysie wojennym.

Podcast na Spotify >>
Podcast na YouTube >>

Podcast jest wspomnieniem o Alinie Margolis-Edelman, założycielce Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w 100-lecie jej urodzin. Rozmawiają dr Monika Sajkowska i Michał Szymańczak.

Odsłuchaj >>

Rozmowa Marty Wojtas i Agnieszki Nawarenko z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Odsłuchaj >>

 Wcześniejsze podcasty dostępne są na Spotify Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę | Podcast w Spotify