Podcasty

Z początkiem 2022 roku rozpoczęliśmy stałą publikację podcastów fundacyjnych. To kolejne narzędzie, dzięki któremu staramy się przybliżyć nasze działania i wprowadzać nowe treści edukacyjne. 

Tematyka, którą poruszamy w naszych rozmowach dotyczy szeroko pojętej ochrony dzieci przed krzywdzeniem, w ujęciu prawniczym, terapeutycznym i psychospołecznym. Do udziału zapraszamy zarówno naszych specjalistów z Fundacji, jak i gościmy ekspertów zewnętrznych.

Podcasty dostępne są na Spotify Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę | Podcast w Spotify oraz kanale Youtube dajemy dzieciom siłę - YouTube.  O tym, jak ojcowie postrzegają swoją rolę rodzica i z jakimi trudnościami mierzą się na co dzień, opowiadają: Joanna Włodarczyk – badaczka i autorka raportu „Tata 2022” oraz Maciej Chodorek – specjalista pracujący z ojcami terapeutycznie w Centrum Dziecka i Rodziny FDDS. 

Odsłuchaj na Spotify >>
Odsłuchaj na YouTube >>
 

Wprowadzenie Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej doprowadziło do tego, że prawa dzieci w internecie zostały zagrożone. Tego tematu podjęli się: Katarzyna Katana, Szymon Wójcik i Anna Grabowska z Fundacji. 

Odsłuchaj na Spotify >>
Odsłuchaj na YouTube >>
 

Między innymi na to pytanie w rozmowie z Maciejem Kępką odpowiada dr Magdalena Rowicka -  psycholożka, pracowniczka Instytutu Psychologii w APS. 


Odsłuchaj na Spotify >>
Odsłuchaj na YouTube >>
  

Zapis rozmowy wspominkowej pracowników, którzy mieli okazję poznać i współpracować w działaniach fundacyjnych z Ireną Kornatowską, współzałożycielką Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 


Odsłuchaj na Spotify >>
Odsłuchaj na YouTube >>
 

O swoim doświadczeniu opowiada Elsi Adajew, który ponad dwadzieścia lat temu - mając 10 lat - przyjechał do Polski uciekając przed wojną w Czeczenii. Magda Hojnor i Agnieszka Kwaśniewska-Sadkowska z naszej Fundacji mówią o kontekście prawnym i społecznym sytuacji dzieci w kryzysie wojennym.


Podcast na Spotify >>
Podcast na YouTube >>

Podcast jest wspomnieniem o Alinie Margolis-Edelman, założycielce Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w 100-lecie jej urodzin. Rozmawiają dr Monika Sajkowska i Michał Szymańczak.


Odsłuchaj >>

Rozmowa Marty Wojtas i Agnieszki Nawarenko z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.


Odsłuchaj >>

 Wcześniejsze podcasty dostępne są na Spotify Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę | Podcast w Spotify