Najczęściej zadawane pytania

Czy korzystanie z zasobów platformy FDDS jest bezpłatne?

Tak, korzystanie z zasobów platformy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę jest bezpłatne. Udostępniane materiały edukacyjne oraz kursy e-learningowe można także wykorzystywać przy realizacji niekomercyjnych działań edukacyjnych i profilaktycznych.

Jak założyć KONTO?

Kliknij TUTAJ, aby pobrać instrukcję rejestracji konta na platformie. Założenie konta, jak i korzystanie z zasobów platformy, jest bezpłatne.

Bezpośredni link do rejestracji: Nowe konto (fdds.pl)

UWAGA! po wypełnieniu formularza na podany w nim adres e-mailowy wysyłane jest powiadomienie potwierdzające rejestrację wraz z linkiem aktywującym konto. W przypadku braku takiej wiadomości w skrzynce proszę również sprawdzić w folderze ze spamem/niechcianymi mailami, a jeżeli i tam wiadomości nie będzie - zapraszamy do kontaktu pod adresem edukacja@fdds.pl.Jak korzystać z profilu użytkownika?

Kliknij TUTAJ, aby poznać opcje dostępne w profilu użytkownika platformy.

Co mam zrobić, jeśli nie pamiętam hasła do konta?

Kliknij TUTAJ, aby pobrać instrukcję zmiany hasła do platformy.

Dlaczego nie dochodzą do mnie POWIADOMIENIA z platformy?

Niektóre aktywności na platformie (np. rejestracja konta, zapisanie się na wydarzenie) związane są z automatycznie wysyłanym powiadomieniem mailowym. Niestety jednak niektóre konta pocztowe blokują  tego rodzaju wiadomości. Mogą trafiać również do spamu lub śmieci.

Aby zmniejszyć to ryzyko, sugerujemy dodanie adresu "fdds@support.smarteducation.pl" oraz "no-reply@fdds.pl do tzw. listy bezpiecznych nadawców. Proszę jednak pamiętać, że jest to wyłącznie adres systemowy. W  sprawach związanych z platformą zapraszamy do kontaktu pod adresem: edukacja@fdds.pl

Jak korzystać z platformy?

·        Wyszukiwarka

Na stronie głównej platformy dostępna jest wyszukiwarka zasobów, dzięki której użytkownik w szybki sposób może odnaleźć interesujący go kurs, materiał, czy wydarzenie edukacyjne.

·        Struktura i zasoby platformy:

- Dział: E-learning dla dorosłych

Znajdują się tutaj multimedialne kursy adresowane do rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Aby móc skorzystać z kursów, należy posiadać konto na platformie.

- Dział: Kursy dla uczniów

Zawiera kursy e-learning adresowane do dzieci i młodzieży. Do realizacji wymagane jest założenie uproszczonego konta poprzez przygotowany w tej sekcji dedykowany formularz. Przy rejestracji dziecko określa tylko swój nick i hasło.

- Dział: Materiały edukacyjne

W tym dziale znajdują się scenariusze zajęć, broszury, plakaty, ulotki, filmy i poradniki skierowane do rodziców, profesjonalistów lub dzieci i młodzieży. Zwłaszcza profesjonaliści pracujący z dziećmi, młodzieżą i rodzicami odnajdą w tym dziale wiele materiałów pomocnych do realizacji działań profilaktycznych i edukacyjnych. Pliki do pobrania są ogólnodostępne.

- Dział: Szkolenia i konferencje

Znajdują się tutaj informacje o aktualnie organizowanych konferencji i szkoleniach. Możliwość zapisania się na wydarzenie mają zalogowani użytkownicy.

Dlaczego muszę założyć konto, aby móc brać udział w szkoleniach?

Aby móc zapisać się/wysłać zgłoszenie na wydarzenie edukacyjne w rekrutacji prowadzonej przez platformę, należy być zalogowanym na swoje konto. Dzięki temu część potrzebnych informacji o kandydatach i uczestnikach uzyskujemy już z danych profilowych użytkownika. Usprawnia to również komunikację - i to zarówno przed szkoleniem, czy webinarem, jak już i po nim, szczególnie, gdy przewidziane zostały zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu, czy dodatkowe materiały. Ponadto, uzyskane w ten sposób zaświadczenia zapisują się na koncie użytkownika, skąd w każdym momencie można je pobrać. 

Regulamin udziału w szkoleniach otwartych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę >>


Dlaczego do niektórych treści NIE MAM DOSTĘPU?

Niektóre zasoby (najczęściej szkolenia lub kursy e-learning) mogą mieć ograniczony dostęp. 

Najczęściej związane jest to z: 

  • dostępnością wyłącznie dla zalogowanych
  • i/lub  określeniem dostępu dla określonych, zamkniętych grup adresatów.

Jak korzystać z działu E-LEARNING DLA DOROSŁYCH i pobrać certyfikat ukończenia kursu?

Kliknij TUTAJ, aby pobrać instrukcję dotyczącą działu E-LEARNING DLA DOROSŁYCH.

Jak dziecko może korzystać z KURSÓW DLA UCZNIÓW?

Dla dzieci, które chcą zapoznać się z dedykowanym im kursem e-learning, stworzony został osobny, uproszony panel rejestracji/logowania z ograniczonym dostępem do pozostałych funkcjonalności i zasobów platformy.

Formularz, w którym dziecko podaje wyłącznie swój wymyślony login/nick, dostępny jest z poziomu kursów dla uczniów po wybraniu odpowiedniej kategorii wiekowej: Platforma edukacyjna FDDS: Wszystkie kursy

Link bezpośredni: Platforma edukacyjna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: Skrócona rejestracja i logowanie uczniów (fdds.pl)

Jakimi prawami autorskimi są objęte zasoby platformy FDDS?

Jeśli w danym materiale nie zaznaczono inaczej, materiał udostępniany jest w ramach licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Tekst licencji dostępny na stronie http://creativecommons.org/licences/by-nc-nd/3.0/pl/ 

Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?
napisz na adres:edukacja@fdds.pl