Najczęściej zadawane pytania

Czym jest platforma edukacyjna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę?

Platforma edukacyjna edukacja.fdds.pl jest miejscem integrującym nasze zasoby edukacyjne dotyczące problemu krzywdzenia dzieci i jego profilaktyki. Wśród nich znajdują się zarówno kursy e-learning dla dorosłych i publikacje pozwalające na podniesienie kompetencji profesjonalistów w zakresie problemu przemocy czy wykorzystywania dzieci, jak i gotowe narzędzia, które specjaliści mogą wykorzystywać w edukacji profilaktycznej dzieci i młodzieży.

Przygotowane przez nas materiały zostały opracowane z wykorzystaniem interaktywnych metod edukacyjnych. Użytkownicy uczą się nt. problemu krzywdzenia dzieci nie tylko za pomocą publikacji tekstowych, ale także m.in. za pomocą wysokiej jakości filmów, obrazów czy animacji. W naszych materiałach często wykorzystujemy opisy przypadków i sytuacje z życia.

Oferta platformy jest bardzo szeroka, a odpowiednie kursy i materiały można odnaleźć za pomocą przypisanych im kategorii tematycznych. Zasoby edukacyjne FDDS dają możliwość nabycia kompetencji oraz używania narzędzi edukacyjnych w następujących obszarach:

 

·        Bezpieczna placówka

·        Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie

·        Dzieci uczestniczące w procedurach prawnych

·        Komercyjne wykorzystywanie dzieci

·        Przemoc i wykorzystywanie seksualne

·        Rodzicielstwo i wychowanieZasoby platformy zostały posegregowane wg działów:

·        e-learning dla dorosłych,

·        kursy dla uczniów,

·        materiały edukacyjne,

·        szkolenia i konferencje,

.        Fundacja.

 

Korzystanie z platformy i zgromadzonych na niej materiałów jest bezpłatne.

Zapraszamy!


Jak korzystać z platformy edukacyjnej FDDS?

Platforma edukacyjna prowadzona przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę zawiera pełną ofertę edukacyjną obszaru tematycznego Fundacji skierowaną do rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi. Oferta pogrupowana jest na e-learning dla dorosłych, kursy dla uczniów, materiały edukacyjne oraz szkolenia i konferencje. 


·        Wyszukiwarka

Na stronie głównej platformy dostępna jest wyszukiwarka zasobów, dzięki której użytkownik w szybki sposób może odnaleźć interesujący go kurs, materiał, czy wydarzenie edukacyjne.

 

·        Struktura i zasoby platformy

 

- Dział: E-learning dla dorosłych

Znajdują się tutaj multimedialne kursy adresowane do rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą.


- Dział: Kursy dla uczniów

Znajdują się tutaj kursy e-learning adresowane do dzieci i młodzieży.


- Dział: Materiały edukacyjne

W tym dziale znajdują się scenariusze zajęć, broszury, plakaty, ulotki, filmy i poradniki skierowane do rodziców, profesjonalistów lub dzieci i młodzieży. Zwłaszcza profesjonaliści pracujący z dziećmi, młodzieżą i rodzicami odnajdą w tym dziale wiele materiałów pomocnych do realizacji działań profilaktycznych i edukacyjnych.


- Dział: Szkolenia i konferencje

Znajdują się tutaj informacje o aktualnie organizowanych konferencji i szkoleniach.


- Dział: Fundacja

W tym dziale znaleźć można podstawowe informacje o FDDS, biogramy trenerów FDDS oraz ofertę szkoleń komercyjnych organizowanych przez Fundację.

Jak zarejestrować się na platformę FDDS?

Kliknij TUTAJ, aby pobrać instrukcję rejestracji na platformę.


Jak korzystać z profilu użytkownika?

Kliknij TUTAJ, aby poznać opcje dostępne w profilu użytkownika platformy.

Co znajduje się w poszczególnych działach platformy edukacyjnej FDDS?

Zasoby platformy edukacyjnej dla profesjonalistów zostały ułożone w sześciu działach: aktualności, e-learning dla dorosłych, kursy dla dzieci,  materiały edukacyjne, szkolenia i konferencje, fundacja. Zapoznaj się z funkcjami działów.

  •   Dział: Aktualności

W tym dziale publikujemy najnowsze informacje dotyczące działań edukacyjnych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.


  • Dział: E-learning dla dorosłych

W dziale zostały opublikowane multimedialne kursy dla rodziców i profesjonalistów. Kursy e-learning zostały posegregowane na kategorie tematyczne:

- Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie
- Bezpieczna placówka
- Dzieci uczestniczące w procedurach prawnych
- Przemoc i wykorzystywanie seksualne

W tytule każdego kursu został wskazany adresat. W opisie każdego kursu opisano cel i czas trwania. Aby uruchomić kurs należy zalogować się do platformy. 
Profesjonaliści oprócz dostępu do kursów dla dorosłych mają dostęp do kursów dla dzieci, co umożliwia zapoznanie się z zawartością kursu i zdecydowanie o realizacji zajęć w klasie.

Po zakończeniu każdego z kursów prosimy o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej. W tym celu należy uruchomić formularz klikając w napis „Wypełnij ankietę ewaluacyjną, a następnie pobierz certyfikat ukończenia kursu". Po wypełnieniu ankiety ewaluacyjnej użytkownik może pobrać i wydrukować certyfikat potwierdzający ukończenie kursu e-learning. Pobrany certyfikat będzie dostępny na koncie użytkownika.

 

  •  Dział: Kursy dla uczniów

W tym dziale znaleźć można kursy e-learning skierowane do dzieci i młodzieży.


  •  Dział: Materiały edukacyjne

W dziale udostępniono materiały edukacyjne typu: scenariusz zajęć, plakat, ulotka, film, broszura, poradnik i in. Pliki dostępne są do pobrania. Zachęcamy do wykorzystywania ich w działaniach niekomercyjnych.


  •  Dział: szkolenia i konferencje

W dziale publikowane są wydarzenia takie jak: konferencje, szkolenia, webinary, wydarzenia dla rodziców organizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Każde wydarzenie zawiera dokładny opis, informacje organizacyjne oraz możliwość zapisu.

 Zapisanie się na dane wydarzenie edukacyjne możliwe jest po zalogowaniu się do platformy FDDS. Użytkownik zainteresowany udziałem w określonym wydarzeniu zgłasza chęć udziału w wydarzeniu poprzez kliknięcie przycisku „Zapisz się” obok opisu wydarzenia. Automatycznie do osoby zgłaszającej się wysyłana jest wiadomość e-mail potwierdzająca przyjęcie zgłoszenia. Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z udziałem Przed wydarzeniem do zakwalifikowanych uczestników wysyłana jest wiadomość e-mail przypominająca o wydarzeniu.

Uczestnik ma możliwość oceny wydarzenia, w tym celu wypełnia formularz ewaluacji. Wypełnienie i zatwierdzenie ewaluacji skutkuje możliwością pobrania zaświadczenia potwierdzającego udział w wydarzeniu.

Jak korzystać z działu E-LEARNING DLA DOROSŁYCH i pobrać certyfikat ukończenia kursu?

Kliknij TUTAJ, aby pobrać instrukcję dotyczącą działu E-LEARNING DLA DOROSŁYCH.

Co mam zrobić, jeśli nie pamiętam hasła do platformy FDDS?

Kliknij TUTAJ, aby pobrać instrukcję zmiany hasła do platformy.

Czy korzystanie z zasobów platformy FDDS jest bezpłatne?

Tak, korzystanie z zasobów platformy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę jest bezpłatne. Udostępniane Państwu materiały edukacyjne oraz kursy e-learningowe można wykorzystywać przy realizacji niekomercyjnych działań edukacyjnych i profilaktycznych.

Jakimi prawami autorskimi są objęte zasoby platformy FDDS?

Jeśli w danym materiale nie zaznaczono inaczej, materiał udostępniany jest w ramach licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Tekst licencji dostępny na stronie http://creativecommons.org/licences/by-nc-nd/3.0/pl/ 

Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?
napisz na adres:edukacja@fdds.pl