marzec 2024
Powrót
Webinar "Wdrażanie standardów ochrony dzieci w placówce medycznej - Dlaczego? Po co? W jaki sposób? " 11.03.2024 r.

UWAGA! Link do webinaru został wysłany w piątek 8.03 oraz dzisiaj o g. 8.00.
 Dostępny jest on również dla zapisanych na stronie wydarzenia (po zalogowaniu się  kliknij w tytuł ogłoszenia).


Webinar skierowany jest do
przedstawicieli_ek zawodów i placówek medycznych, a w szczególności do kierowników_czek podmiotów prowadzących działalność leczniczą, których pacjentami są dzieci, a także osób, które w tych podmiotach zostały wyznaczone do opracowania i wdrożenia standardów ochrony małoletnich. 

Zgodnie z nowym prawem od 15 lutego 2024 roku każdy podmiot pracujący z dziećmi ma obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Obejmuje to też wszystkie podmioty lecznicze, zarówno publiczne, jak prywatne, indywidualne i grupowe praktyki związane z prowadzeniem szeroko rozumianej działalności medycznej, w których świadczenia i usługi udzielane są dzieciom.

Podczas webinaru prowadzące - Katarzyna Katana i Urszula Kubicka-Kraszyńska - omówią kontekst powstania ustawy o ochronie dzieci, wymogi ustawowe, ale przede wszystkim skupimy się na tym co oznacza dla placówek medycznych zapisane w ustawie "dostosowanie standardów do specyfiki podmiotu" i pokażemy przykładowy dokument wprowadzający standardy w placówce.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest ekspertem w obszarze ochrony dzieci przed przemocą. Od ponad 15 lat promujemy i wdrażamy standardy ochrony dzieci w Polsce.  Więcej na stronie internetowej: Standardy Ochrony Dzieci (fdds.pl)

Webinar sfinansowano ze środków Plan International przekazanych przez DEC w ramach realizacji projektu pn. „Children affected by the Ukraine Crisis and host communities thrive in safe home environments in Poland ” (PI DEC 2B)

Miasto
MiejsceZOOM
Początek11.03.2024 12:00
Koniec11.03.2024 13:30
Liczba miejsc176
Prowadzący
Grupa docelowaprzedstawiciele_ki zawodów i placówek medycznych
Zaloguj się
Webinar "Wprowadzanie standardów ochrony dzieci w obiektach świadczących usługi hotelarskie" 27.03.2024 r.

Webinar skierowany jest do przedstawicieli_ek branży turystycznej, a w szczególności do osób zarządzających i pracujących w hotelach, motelach, zajazdach i innych obiektach tego typu, w których znajduje się recepcja oraz zatrudniany jest personel. 

Zgodnie z nowym prawem od 15 lutego 2024 r. branża turystyczna, w tym obiekty hotelarskie, mają obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. 

Podczas webinaru prowadzące - Renata Szredzińska i Paulina Masłowska - omówią rodzaje i konsekwencje krzywdzenia dzieci, rolę turystyki w ochronie dzieci, wymogi wynikające z ustawy, ale przede wszystkim skupią się na tym, co oznacza dla branży turystycznej wprowadzenie standardów ochrony dzieci.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest ekspertem w obszarze ochrony dzieci przed przemocą. Od ponad 15 lat promujemy i wdrażamy standardy ochrony dzieci w Polsce.  Więcej na stronie internetowej: Standardy Ochrony Dzieci (fdds.pl)

Link dostępu zostanie opublikowany na dzień przed webinarem na stronie wydarzenia dla zapisanych (dostęp do strony przez aktywny tytuł ogłoszenia).

Webinar jest sfinansowany ze środków Terre des Hommes w ramach projektu „Respond to the needs of Ukrainian refugee children and their families in Poland, second phase 2023”.

Miasto
MiejsceZOOM
Początek27.03.2024 13:00
Koniec27.03.2024 15:00
Liczba miejsc450
Prowadzący
Grupa docelowaprzedstawiciele_ki branży turystycznej
Zaloguj się