grudzień 2022
Powrót

Zapraszamy profesjonalistów pracujących z rodzinami z małymi dziećmi do udziału w webinarze o doświadczeniach pracy z ojcami na przestrzeni kilkunastu lat oraz zmianach w postrzeganiu ojcostwa i formach ich wsparcia w tej roli.

Podczas spotkania zaprezentujemy najnowsze badania dotyczące zaangażowania ojców w opiekę nad dziećmi  i podzielimy się refleksjami z perspektywy sali warsztatowej oraz gabinetu psychoterapeutycznego. Ponadto opowiemy o procesie stawania się ojcem i trudnościach z tym związanych. Przedstawimy znaczenie roli matki dla możliwości budowania bezpiecznej więzi ojca z dzieckiem. Opowiemy o naszych doświadczeniach pracy z ojcami i zaprezentujemy nowy projekt skierowany m.in. do profesjonalistów pracujących lub planujących pracować z ojcami. 

Webinar poprowadzą:

 • Joanna Włodarczyk - socjolożka i badaczka. Zrealizowała wiele badań z obszaru przemocy wobec dzieci, dobrego rodzicielstwa, kontaktu dzieci i młodzieży ze szkodliwymi treściami w Internecie. Autorka wielu publikacji, w tym raportu "Tata 2022. Raport z badania polskich ojców". 
 • Maciej Chodorek - socjolog, psychoterapeuta, w FDDS pracuje z rodzicami dzieci 0-6 lat, szczególnie z ojcami. Szkoli profesjonalistów w tematyce związanej z rolą ojca. Jest współautorem licznych scenariuszy pracy grupowej.
 • Krzysztof Górski - socjolog i psychoterapeuta, od ponad 20 lat zajmuje się pomocą psychologiczną. Współautor kilkunastu programów psychoedukacyjnych i grup wsparcia dla ojców, rodziców i profesjonalistów. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny,  Zapisanie się na wydarzenie jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu udziału w szkoleniach otwartych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę >>Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.Miasto
MiejsceZoom
Początek07.12.2022 18:00
Koniec07.12.2022 20:00
Liczba miejsc405
Prowadzący
Grupa docelowaprofesjonalistów pracujących z rodzinami z małymi dziećmi
Językpolski
Zaloguj się

UWAGA! PROSZĘ UWAŻNIE PRZECZYTAĆ INSTRUKCJĘ REJESTRACJI.

Zapisy prowadzone są w trybie ciągłym, a kurs - po otrzymaniu do niego dostępu - zrealizować będzie można w dogodnym dla siebie terminie.  Data podana po prawej stronie ogłoszenia na zielonym tle jest umowna. Co miesiąc będzie ona zmieniana, aby zachować ciągłość zapisów.

Warunki uzyskania dostępu do kursu:

 • wykonywany zawód: pracownik żłobka - opiekun, psycholog, kierownik,
 • miejsce pracy: Warszawa,
 • WYPEŁNIENIE DODATKOWEGO FORMULARZA rekrutacyjnego, dostępnego po zalogowaniu się na platformę i zapisaniu na wydarzenie TUTAJ  (UWAGA! osoby, które nie wypełnią formularza zostaną wypisane z listy zainteresowanych),
 • pozytywna weryfikacja spełnienia ww. warunków - zapisani, którzy nie będą ich spełniać zostaną wypisani z listy.

Forma szkolenia: 3-modułowy kurs e-learning dostępny wyłącznie dla osób zakwalifikowanych do udziału. Weryfikacja zgłoszeń będzie prowadzona na bieżąco.  Zapisy prowadzone są w trybie ciągłym, a kurs zrealizować będzie można w dogodnym dla siebie terminie.

Zakres merytoryczny kursu:

 • rozwój małego dziecka
  (znaczenie więzi, rozwój psychiczny dziecka, emocje dziecka, rodziców, własne, trudne zachowania),
 • zjawisko przemocy wobec małych dzieci
  (formy i skala, wpływ na rozwój dziecka, czynniki ryzyka, rozpoznawanie objawów krzywdzenia),
 • reagowanie na przemoc wobec dziecka
  (współpraca wewnątrz placówki, współpraca z rodzicami, interwencja, Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem, podstawy prawne, udział opiekuna w procedurze "Niebieskiej Karty")

Udział w kursie jest bezpłatny.


Zadanie realizowane jest w ramach projektu: "Przeprowadzenie programu edukacyjnego dla pracowników placówek świadczących opiekę nad dziećmi do lat 3 z zakresu ochrony dzieci przed przemocą dotowany przez UM Warszawa".

Miasto
Miejsceplatforma
Początek30.12.2022 00:00
Koniec30.05.2023 00:00
Liczba miejsc1651
Prowadzący
Grupa docelowapracownicy miejsc opieki nad dziećmi do lat 3
Zaloguj się