marzec 2024
Powrót

Webinar skierowany jest do przedstawicieli_ek zawodów i placówek medycznych, a w szczególności do kierowników_czek podmiotów prowadzących działalność leczniczą, których pacjentami są dzieci, a także osób, które w tych podmiotach zostały wyznaczone do opracowania i wdrożenia standardów ochrony małoletnich. 

Zgodnie z nowym prawem od 15 lutego 2024 roku każdy podmiot pracujący z dziećmi ma obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Obejmuje to też wszystkie podmioty lecznicze, zarówno publiczne, jak prywatne, indywidualne i grupowe praktyki związane z prowadzeniem szeroko rozumianej działalności medycznej, w których świadczenia i usługi udzielane są dzieciom.

Podczas webinaru omówimy kontekst powstania ustawy o ochronie dzieci, wymogi ustawowe, ale przede wszystkim skupimy się na tym co oznacza dla placówek medycznych zapisane w ustawie "dostosowanie standardów do specyfiki podmiotu" i pokażemy przykładowy dokument wprowadzający standardy w placówce.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest ekspertem w obszarze ochrony dzieci przed przemocą. Od ponad 15 lat promujemy i wdrażamy standardy ochrony dzieci w Polsce.  Więcej na stronie internetowej: Standardy Ochrony Dzieci (fdds.pl)

Miasto
MiejsceZOOM
Początek11.03.2024 12:00
Koniec11.03.2024 13:30
Liczba miejsc496
Prowadzący
Grupa docelowaprzedstawiciele_ki zawodów i placówek medycznych
Zaloguj się