listopad 2022
Powrót

Warunki udziału:

  • wykonywany zawód: opiekun dzienny dzieci do 3 roku życia,
  • miejsce pracy: Warszawa,
  • wypełnienie dodatkowego formularza rekrutacyjnego, dostępnego po zalogowaniu i zapisaniu się na wydarzenie  TUTAJ  (UWAGA! osoby, które nie wypełnią formularza zostaną automatycznie wypisane z wydarzenia),
  • pozytywna weryfikacja spełnienia ww. warunków.

Forma szkolenia: cykl trzech 135-minutowych webinarów realizowanych za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Tematyka i terminy poszczególnych webinarów:

  • "Rozwój małego dziecka" - 3 listopada (czwartek) 
  • "Profilaktyka przemocy i krzywdzenia małego dziecka" - 15 listopada (wtorek), 
  • "Symptomatologia krzywdzenia  małego dziecka" - 1 grudnia (czwartek).

Wszystkie powyższe webinary odbędą się w g. 18:00 - 20:15.

Aby uzyskać certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu - wymagana jest obecność na wszystkich webinarach w danym cyklu.

W przypadku uruchomienia się zapisów na listę rezerwową (pojawi się przycisk "Wyślij zgłoszenie") wypełnienie dodatkowego formularza możliwe będzie po potwierdzeniu zapisu na listę rekrutacyjną do wydarzenia, potwierdzony powiadomieniem mailowym.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.


Zadanie realizowane jest w ramach projektu: "Przeprowadzenie programu edukacyjnego dla pracowników placówek świadczących opiekę nad dziećmi do lat 3 z zakresu ochrony dzieci przed przemocą” finansowanego przez m.st. Warszawa. 

MiastoWarszawa
MiejsceClickMeeting
Początek03.11.2022 18:00
Koniec01.12.2022 20:15
Liczba miejsc71
Prowadzący
Grupa docelowadzienni opiekunowie z Warszawy
Zaloguj się

Вебінар "Діти самі себе не захистять! РЕАГУЙ на насильство над дітьми!" 15.11.22 r. - Українська нижче.

Według najnowszego badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę aż 60% badanych zetknęło się z sytuacją krzywdzenia dziecka. Znaczna część świadków pozostała wobec tych zachowań bierna (więcej >>). Webinar jest częścią nowej kampanii FDDS "REAGUJ na przemoc wobec dzieci", której celem jest zachęcenie dorosłych do podejmowania działań w sytuacjach, gdy podejrzewają, albo widzą, że dziecko doświadcza przemocy.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z udziałem specjalistek Fundacji:

Podczas webinaru uczestniczki przedstawią możliwości realnej pomocy w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka i/lub zaobserwowania zachowań, mogących o tym świadczyć. Spotkanie poprowadzi Monika Kamińska,

Zapewniamy symultaniczne tłumaczenie na j. ukraiński.

W naszym społeczeństwie ciągle jest wiele obaw związanych z reagowaniem w sytuacjach, gdy dziecko doświadcza przemocy ze strony rodziców lub opiekunów. Brak reakcji często wynika z przeświadczenia, że nie powinniśmy się wtrącać w prywatne sprawy rodziny. To nieprawda. Reagowanie na przemoc wobec dzieci to nasz społeczny obowiązek. Dzieci same nie potrafią się obronić. To rolą osób dorosłych jest ochrona dzieci – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zdajemy sobie sprawę, że bycie świadkiem przemocy może być trudnym doświadczeniem, że ludzie nie wiedzą, jak zareagować lub brakuje im odwagi. W takich sytuacjach mogą sprawdzić możliwe sposoby reagowania na stronie REAGUJ.fdds.pl lub skorzystać z pomocy konsultantów telefonu w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100. Telefon ten prowadzi nasza Fundacja. Jest on bezpłatny, anonimowy, działa od poniedziałku do piątku w godzinach 12-15, a w czwartek dodatkowo 16:30-20:30. Konsultanci nie podejmą wprawdzie działania za osobę dzwoniącą, ale na pewno podpowiedzą, co może zrobić – dodaje.

Spoty kampanijne na YouTube >>

Więcej informacji o kampanii >>

_____________________________________________________

За даними останніх опитувань Фонду “Даємо дітям силу”, аж 60% респондентів зустрічалися із ситуацією жорстокого поводження з дітьми. Значна частина свідків залишалася пасивною щодо такої поведінки. Вебінар є частиною нової кампанії ФДДС «РЕАГУЙ на насильство над дітьми», метою якої є заохочення дорослих до дій, коли вони підозрюють або бачать, що дитина зазнає насильства.

Запрошуємо взяти участь у зустрічі за участю спеціалісток Фонду:

  • Пауліни Масловської - юристки
  • а також Йоланти Змарзлік і Маґди Вінярської-Смочинської - терапевток

Під час вебінару учасниці представлять можливості реальної допомоги у випадку ситуацій, коли є підозри щодо жорстокого поводження з дитиною та/або коли виступає поведінка, яка може вказувати та таке поводження. Зустріч проведе Моніка Камінська,

Детальніше про кампанію >>

Щоб записатися, вам потрібно мати обліковий запис на платформі та увійти у нього. Натисніть кнопку «Увійти / Зареєструватися» на зеленому тлі.

Cтворити обліковий запис >>

Miasto
Miejsceonline
Początek15.11.2022 15:00
Koniec15.11.2022 16:30
Liczba miejsc68
Prowadzący
Grupa docelowawszyscy zainteresowani
Językpolski, ukraiński
Zaloguj się