październik 2023
Powrót
Webinar "Standardy ochrony dzieci - co warto wiedzieć o nowych przepisach?" 13.10.2023 r.

Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (tzw. Ustawa o ochronie małoletnich) wprowadza nowe instrumenty ochrony praw dzieci. M.in. nakłada na podmioty pracujące z dziećmi, obowiązek posiadania standardów ochrony małoletnich. Instytucje i placówki powinny podporządkować się nowym przepisom do 14 lutego 2024 r. 

UWAGA! LINK DO SPOTKANIA na ZOOMie dostępny jest na stronie wydarzenia dla zapisanych - tzn. po kliknięciu na powyższy tytuł webinaru (dla osób zapisanych jest on aktywny).

Podczas webinaru dowiecie się Państwo:

  • Czym są standardy ochrony dzieci?
  • Jakie korzyści dla dzieci oraz personelu wynikają z wdrożenia standardów?
  • Jakie placówki są objęte nowymi przepisami? 
  • Jakie wymogi należy spełnić wdrażając standardy? 
  • Czy wymogi ustawy o ochronie małoletnich pokrywają się z dotychczas promowanymi przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę standardami ochrony dzieci? 
  • Co grozi placówkom, które nie wdrożą standardów w terminie wskazanym w ustawie?
  • Jakie narzędzia i materiały przygotowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę mogą wesprzeć instytucje w przyjęciu standardów. 

Zapraszamy przedstawicieli placówek i instytucji pracujących z dziećmi, prowadzących działalność: oświatową, opiekuńczą, wychowawczą, resocjalizacyjną, religijną, artystyczną, medyczną, rekreacyjną, sportową, związaną z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich,  a także hotele i obiekty turystyczne oraz miejsca zakwaterowania zbiorowego. 

Webinar poprowadzą ekspertki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: Renata Szredzińska (członkini zarządu - czytaj szerszy opis >>) oraz Katarzyna Katana (radczyni prawna - czytaj szerszy opis >>).

Podczas webinaru będzie możliwość zadawania pytań na czacie.CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE, A NIE MASZ KONTA NA PLATFORMIE? ZAREJESTRUJ SIĘ >> 

Miastocała Polska
MiejsceZoom
Początek13.10.2023 16:00
Koniec13.10.2023 17:30
Liczba miejsc17
Prowadzący
Grupa docelowaprzedstawicielki/ele placówek i instytucji pracujących z dziećmi
Zaloguj się