Ogólne zasady handlowe i organizacyjne
- Podstawa prawna prowadzonej przez nas działalności szkoleniowej: Statut oraz KRS, do wglądu na stronie internetowej (Rejestr Stowarzyszeń i innych organizacji, KRS 0000204426).
- Realizujemy szkolenia w formie offline (stacjonarne) oraz online (w tym również webinary).
- Nie realizujemy zamówień na krótkie wystąpienia.
- Szkolenia 1-dniowe, warsztatowe, trwają łącznie do ok. 8 godzin zegarowych (z przerwami). Całodniowe szkolenia w formule online realizowane są w formie dwóch 4-godzinnych spotkań - zaleca się ich organizację dzień po dniu lub maksymalnie 1-2 dniową przerwą pomiędzy.
- Warsztaty realizowane są zazwyczaj w 1,5 - 2 godzinnych blokach, po których następuje 10-15 minut przerwy. W przypadku stacjonarnych szkoleń całodniowych zalecamy jedną dłuższą przerwę (30-45 min) w porze lunchowej/obiadowej.
- Termin realizacji i szczegółowy harmonogram godzinowy zajęć ustalany jest z Zamawiającym usługę po ustaleniu ramowych warunków organizacyjnych.
- Przy doborze osoby prowadzącej szkolenie uwzględniana jest jej dostępność i możliwości. Fundacja nie gwarantuje prowadzenia szkolenia przez osobę wskazaną przez Zamawiającego i/lub w złożonej ofercie. Podstawowe informacje o trenerach FDDS >>
- W przypadku szkoleń stacjonarnych -Zamawiający zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie i/lub pokrycia ewentualnych kosztów wynajmu sali szkoleniowej, wyposażonej w niezbędny sprzęt i pomoce do realizacji szkolenia (flipchart, komputer z projektorem) oraz zapewnienia serwisu kawowego i lunchowego (jeżeli dotyczy) dla uczestników szkolenia i osoby prowadzącej.
- W przypadku szkoleń online - i jeżeli nie ustalono inaczej - Zamawiający zobowiązuje się udostępnić platformę do realizacji oraz zapewnić techniczne możliwości udziału w szkoleniu/webinaru uczestnikom.
- W przypadku warsztatowej formuły szkolenia online każda z osób uczestniczących powinna mieć możliwość indywidualnego dostępu do komputera/laptopa i odpowiednie warunki do swobodnego udziału w dyskusjach, ćwiczeniach i grupowych zadaniach oraz włączoną kamerkę oraz mikrofon.
- Zarówno w przypadku szkoleń offline jak i online, Zamawiający powinien zapewnić wsparcie techniczno-organizacyjne w trakcie trwania spotkania.
- W przypadku webinarów i szkoleń online Fundacja ma prawo rejestrować wydarzenie, w tym utrwalać wizerunek i głos uczestników w trakcie prowadzenia szkolenia dla potrzeb własnych, w tym wykorzystywać w celach: wewnętrznej edukacji trenerów Fundacji, przygotowywania do zadań nowych pracowników oraz realizacji zadań merytorycznych przez pracowników i współpracowników. Zgoda uczestników szkolenia na nagrywanie jest dobrowolna, ale wymagana do udziału w szkoleniu. Przed rozpoczęciem szkolenia uczestnicy są o tym informowani, Nagranie zostanie usunięte z serwerów Fundacji po zrealizowaniu powyższych celów eksploatacji. Fundacja zobowiązuje się do korzystania z utrwalonego wizerunku w sposób zgodny z przepisami prawa, nie naruszając praw oraz dóbr osobistych osób trzecich.
- Zamawiający zawiadamia uczestników o terminie, formule i zakresie szkolenia.
- W ramach realizacji warsztatów dla profesjonalistów, przy szkoleniach 1-dniowych i dłuższych, przygotowywana jest zazwyczaj także ankieta badania indywidualnych potrzeb uczestników i deklarowanego poziomu wiedzy w zakresie zamówionego szkolenia. Badanie jest anonimowe i realizowane przed warsztatami. Za przekazanie linku do ankiety uczestnikom odpowiada Zamawiający. Dzięki uzyskanym informacjom trenerka/trener dostosowuje - w miarę możliwości i ustalonego zakresu - treści i formułę szkolenia.
- Jeżeli nie ustalono inaczej zaświadczenia dla uczestników udostępniane są wraz z ewaluacją i innymi dodatkowymi materiałami szkoleniowymi (jeżeli dotyczy) po szkoleniu w formie elektronicznej (PDF) za pośrednictwem platformy edukacja.fdds.pl zgodnie z informacją przekazaną przez trenera podczas spotkania. W przypadku szkoleń online wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach w cyklu, aby móc uzyskać zaświadczenie potwierdzające udział. Realizacja webinaru nie przewiduje zaświadczeń.
- Podstawą rozliczenia jest faktura VAT, którą Fundacja wystawi po wykonaniu usługi, o ile nie ustalono inaczej.
- Możliwość zwolnienia z VATu przy opłacie za szkolenie(zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c Ustawy z dnia 11.03.2004 o podatku od towarów i usług tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1570, 1598, 1852) dotyczy wyłącznie szkoleń trwających co najmniej 8 godzin. Formuły krótsze nie są formą kształcenia ustawicznego. Przy zwolnieniu z VATu ceną dla Zamawiającego jest wartość netto. Zamawiający zobowiązany jest do dostarczenia stosownego oświadczenia o źródle finansowania zakupu szkolenia, stanowiące podstawę do zastosowania przez nas stawki VAT zw. na fakturze - wzór oświadczenia do pobrania poniżej.
- W przypadku rezygnacji ze szkolenia przez Zamawiającego zobowiązuje się on do pokrycia ewentualnych kosztów poniesionych przez Fundację wynikających z planowanej realizacji usługi (np. zakupu biletów PKP i/ lub rezerwacji noclegu bez możliwości nieodpłatnej rezygnacji/zwrotu).
- Formalnym potwierdzeniem zamówienia szkolenia i podjęcia współpracy jest formularz online, który wypełnia Zamawiający po ustalaniu ramowych warunków. Zastępuje on tradycyjną umowę.
- Wypełnienie formularza zapytania przez stronę edukacja.fdds.pl nie jest tożsame z zamówieniem szkolenia. Potwierdzeniem zamówienia jest ww. (w p. 18.) formularz potwierdzający współpracę.
Informacje dodatkowe:
- Polityka Ochrony Dzieci FDDS w ramach współpracy >>
- ochrona danych osobowych >>
- procedura reklamacji >>
- wzór oświadczenia dotyczącego zwolnienia z VATu przy opłacie za szkolenie >>
- oferta szkoleń do zamówienia >>