Informacje o odpłatności, rejestracji i udziału dostępne są w REGULAMINIE >>
10 czerwca (poniedziałek)
8:00 - 9:00 Rejestracja
9:00 - 9:30 POWITANIE
- Marta Skierkowska - wiceprezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
- prof. dr hab. n. med. Mariusz Gujski - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu
9:30 - 11:00 SESJA OTWARCIA
- "Jak mentalizacja może wspierać profesjonalistów pracujących z rodzinami w obszarze profilaktyki krzywdzenia małych dzieci?" - Rory Bolton, SOLAS Oxford Community Interest Company, Wielka Brytania
11:00 - 11:30 Przerwa kawowa
11:30 - 13:00 SESJA PLENARNA
- "Mentalizowanie niewerbalnych relacji rodzic-dziecko jako narzędzie w przeciwdziałaniu przemocy wobec małych dzieci" - Dana Shai, School of Behavioral Sciences, The Academic College of Tel Aviv Yaffo
13:00 - 14:00 Przerwa obiadowa
14:00 - 15:30 SESJA PLENARNA
- "Nie uda się bez mentalizacji.... o doświadczeniach projektu NeuanFANg w pracy z rodzinami małych dzieci" - Karolina Nowak, Rudi Zutz, FAN Familienanlauf e.V., Niemcy
15:30 - 16:00 Przerwa kawowa
16:00 - 17:30 SESJA PLENARNA
- "Terapia dalekiego zasięgu - rola terapii par w tworzeniu wspierającego środowiska dzieci" - Piotr Kasprzak, Zespół Hospitalizacji Domowej, Klinika Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży, Szpital Uniwersytecki UJ, Krakowska Fundacja Psychoterapii i Rozwoju DOM TERAPII
11 czerwca (wtorek)
8:00 - 8:30 Rejestracja obecności na zajęcia przedpołudniowe
8:30 - 12:30 WARSZTATY RÓWNOLEGŁE - blok poranny (BRAK MIEJSC}
12:30 - 13:30 Przerwa i rejestracja obecności na zajęcia popołudniowe
13:30 - 17:30 WARSZTATY RÓWNOLEGŁE - blok popołudniowy (BRAK MIEJSC)
UWAGA! Możliwy jest udział w 1 WARSZTACIE w bloku porannym LUB popołudniowym. Zapisy prowadzone są na etapie rejestracji na konferencję przez platformę w ramach udziału 2-dniowego. Wybór warsztatu możliwy jest na podstronie wydarzenia/rejestracji po wniesieniu opłaty. Aby wziąć udział w wybranym warsztacie wymagana jest obecność potwierdzona podpisem również pierwszego dnia konferencji.
WARSZTATY (do wyboru)
(1) "Emocje i regulacja emocji u niemowląt i ich rodziców jako podstawowy element profilaktyki krzywdzenia małych dzieci" - dr n. med. Lidia Popek, Katarzyna Kwaśny-Czehak, Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie , Odział Psychiatryczny dla Dzieci (BRAK MIEJSC)
W czasie warsztatu uczestnicy zostaną zapoznani m.in. z etapami rozwoju niemowląt, z adaptacyjnymi i nieadaptacyjnymi sposobami regulowania emocji przez dorosłych oraz poznają długofalowe skutki nieadaptacyjnych zachowań i komunikatów rodzicielskich na funkcjonowanie dzieci w późniejszych etapach rozwoju.
(2) "Zrozumieć to chronić: mentalizacja kluczem do zrozumienia świata dziecka" - Aleksandra Wierzejska, Maria Wolak-Chmiel, Ośrodek Psychoterapii DOBRA WIĘŹ (BRAK MIEJSC)
W czasie warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym jest mentalizacja, jak można jej używać w swojej codziennej pracy z dziećmi oraz jak rozwinąć postawę zaciekawienia i otwartości na przeżycia drugiej osoby. Ponadto prowadzące opowiedzą o obserwacji klinicznej grupy przedszkolnej dzieci w wieku 5 lat, pracy z rodzinami dzieci w różnym wieku oraz grupach dla dzieci rozwijających empatię i wrażliwość na siebie i innych.
(3) "Widzieć dziecko - grupowa praca z rodzicami małych dzieci w oparciu o mentalizację w doświadczeniach specjalistów przeciwdziałających krzywdzeniu małych dzieci" - Anna Kossakowska, Magdalena Winiarska-Smoczyńska, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (blok poranny - BRAK MIEJSC) / Justyna Wichot-Dreghiciu, Maciej Chodorek, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (blok popołudniowy - BRAK MIEJSC)
W czasie warsztatu zostanie przybliżone pojęcie mentalizowania, jako umiejętności widzenia świata dziecka z jego perspektywy. Omówiona zostanie również praca grupowa skierowana do rodziców, której celem jest umożliwienie rodzicowi wejście w perspektywę dziecka, zobaczenie odrębnego sposobu doświadczania i myślenia przez dziecko, a w konsekwencji uchronienie dziecka przed krzywdzeniem. Do udziału w warsztatach potrzebna będzie gotowość do skorzystania z własnych doświadczeń „bycia rodzicem/bycia dzieckiem”.
ABSTRAKTY I OSOBY PROWADZĄCE >>
---------------------------------------------------------------
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie konferencji do dnia wydarzenia.
ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM >>
ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE