Tematyka

 • TRWAJĄ ZAPISY NA KONFERENCJĘ 22.09.2022!

  Zobacz program >>

  Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej, w związku z czym dołączyć można do wydarzenia online lub stacjonarnie w Starogardzie Gdańskim.  

  Formuła stacjonarna adresowana jest w pierwszej kolejności do profesjonalistów z województwa pomorskiego. Pozostałe osoby zapraszamy do udziału online.

  Zapisy prowadzone są osobno. Wybierz formę udziału i kliknij w odpowiedni banner poniżej:  Jeżeli link nie działa - przejdź z lewego menu do działu "Szkolenia i konferencje" - "Wydarzenia online"/ "Wydarzenia stacjonarne". 
  Zapisanie się możliwe jest po zalogowaniu na platformę.

  ZAPRASZAMY!

 • Informacje ogólne


  Starogardzka Konferencja „ Dziecko pokrzywdzone przestępstwem” to wydarzenie, które wpisało się w kalendarz pomorskich profesjonalistów pracujących z dziećmi i rodzinami doświadczającymi przemocy, organizowane przez Fundację dajemy Dzieciom Siłę od 2018 roku.

  Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, skierowana do profesjonalistów, przedstawicieli instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości, pedagogów, psychologów, nauczycieli, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, kuratorów, policjantów, którzy na co dzień pracują w obszarze przemocy w rodzinie oraz w obszarze szeroko pojętej pracy z dzieckiem i rodziną.

  Od 2020 roku organizujemy konferencję w formie łączonej, czyli część osób uczestniczy stacjonarnie ( w zależności od sytuacji epidemicznej), a pozostali otrzymują po wydarzeniu link do odtworzenia nagrania poszczególnych sesji. Z uwagi na otwarty charakter konferencji wzięła w niej udział rekordowa liczba uczestników, która wynosła 1300 osób.

  W 2022 roku konferencja organizowana jest hybrydowo, czyli z transmisją na żywo wydarzenia stacjonarnego. 

  Podczas konferencji omawiamy tematy związane z krzywdzeniem dziecka, współpracą interdyscyplinarną, przedstawiamy dobre praktyki z kraju i zagranicy w kontekście ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Każdego roku mamy temat przewodni, który zawsze oscyluje wokół pojęcia „dobro dziecka”