[[stationaryoutline]]
-
22. Ogólnopolska Konferencja "Dzieciństwo bez przemocy" odbędzie w dniach 6-7.10.2025 r. w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Poprzednie konferencje: Konferencja październikowa -
Zapisy do udziału w konferencji odbywają się WYŁĄCZNIE przez platformę edukacyjną.
Prowadzone są w trybie:
a. zapisów dedykowanych (nieodpłatnych, z kodem) – przeznaczonych dla osób, których udział w konferencji jest finansowany przez Urząd m.st. Warszawa lub Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, według odrębnie ustalonych zasad;
adresatami są osoby reprezentujące instytucje wymiaru sprawiedliwości (sądy, prokuratury, policję, OZSSy, Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, Ośrodki Interwencji Kryzysowej, Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia, Zespoły Interdyscyplinarne spoza Warszawy) oraz warszawskie placówki podległe Urzędowi Miasta Stołecznego Warszawy, według odrębnych ustaleń;
b. zapisów otwartych (płatnych) – dla pozostałych osób zainteresowanych udziałem (uruchomione zostaną wkrótce)
Szczegółowe zasady określa REGULAMIN zapisów i udziału. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. Zapisanie się na konferencję jest równoznaczne z jego akceptacją.
Więcej informacji organizacyjnych dostępnych jest na podstronach zapisów (dostęp po zapisaniu się).
-
-
Konferencja organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę od 2004 roku we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy – Biurem Pomocy i Projektów Społecznych.
Jest to największe w Polsce spotkanie profesjonalistów działających na rzecz pomocy dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania, a także ochrony praw dzieci, które uczestniczą w procedurach prawnych. Konferencja adresowana jest do sędziów, prokuratorów, kuratorów, psychologów, psychiatrów, pedagogów, przedstawicieli instytucji rządowych, samorządowych i organizacji pozarządowych oraz innych profesjonalistów.
W 2024 roku organizatorzy podjęli ważną decyzję o zmianie tytułu konferencji, które przez 20 edycji odbywała się pod hasłem "Pomoc dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem". Ten obszar nadal pozostanie ważnym tematem wystąpień i debat w czasie konferencji. Jednak zakres problematyki poruszanej w czasie tego wydarzenia jest znacznie szerszy i wieloaspektowy. Konferencyjne sesje poświęcone są również profilaktyce przemocy wobec dzieci, rozwiązaniom systemowym, w tym legislacji dotyczącej ochrony dzieci przed krzywdzeniem, przemocy rówieśniczej, itd.
Dlatego zdecydowaliśmy, że od 21 edycji nowy tytuł konferencji – Ogólnopolska Konferencja "Dzieciństwo bez przemocy" – będzie trafnie informował o szerokim spektrum poruszanej tematyki. Dodatkowym argumentem za zmianą nazwy konferencji jest zamiar organizacji jesienią każdego roku ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej ideę dzieciństwa bez przemocy i rozwiązania, które wzmacniają ochronę dzieci. Konferencja Dzieciństwo bez przemocy w Warszawie będzie centralnym wydarzeniem edukacyjnym organizowanym w ramach kampanii. Lokalne konferencje pod tym hasłem będą się odbywały w całym kraju.
Więcej informacji o dotychczasowych edycjach konferencji przeczytać można na dedykowanej stronie: konferencja.fdds.pl
Konferencję częściowo sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.