Конференція присвячена темі запобігання кривдженню маленьких дітей. Всі виступи будуть перекладені українською мовою. Запрошуємо до записів (після входу на платформу натиснувши "Zapisz się")!
Рамкова програма конференції >>
Спікери i анотації виступів >>
Do udziału zapraszamy przedstawicieli różnych zawodów, instytucji i środowisk pracujących z rodzinami i dziećmi w wieku do 6 roku życia.
Konferencja odbędzie się w formule online w dniach 20 – 21 czerwca w g. 9:00-16:30/16:00.
Zobacz program >>
Tematyka tegorocznej konferencji obejmuje następujące zagadnienia:
- koncepcja Lighthouse,
- parentyfikacja,
- opieka naprzemienna,
- rola ojca,
- standardy ochrony dzieci w placówkach medycznych.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Program, abstrakty oraz informacje o prelegentkach i prelegentach dostępne są TUTAJ.
Zapisy przyjmujemy do 19 czerwca do g. 14:30.
UWAGA! Zapisy rejestrowane są na bieżąco, ale potrzebujemy jednego do kilku dni na zweryfikowanie zgłoszenia. Powiadomienia z platformy edukacyjnej mogą również trafiać do SPAM-u. Uprzejmie prosimy o sprawdzanie folderu SPAM i innych z niechcianą korespondencją. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod adresem zlobki@fdds.pl.
PROSZĘ UWAŻNIE PRZECZYTAĆ INSTRUKCJĘ REJESTRACJI.
Zapisy prowadzone są w trybie ciągłym, a kurs - po otrzymaniu do niego dostępu - zrealizować będzie można w dogodnym dla siebie terminie. Data podana po prawej stronie ogłoszenia na zielonym tle jest umowna. Co miesiąc będzie ona zmieniana, aby zachować ciągłość zapisów.
Warunki uzyskania dostępu do kursu:
- wykonywany zawód: pracownik żłobka - opiekun, psycholog, kierownik,
- miejsce pracy: Warszawa,
- WYPEŁNIENIE DODATKOWEGO FORMULARZA rekrutacyjnego, dostępnego po zalogowaniu się na platformę i zapisaniu na wydarzenie TUTAJ (UWAGA! osoby, które nie wypełnią formularza zostaną wypisane z listy zainteresowanych),
- pozytywna weryfikacja spełnienia ww. warunków - zapisani, którzy nie będą ich spełniać zostaną wypisani z listy.
Forma szkolenia: 3-modułowy kurs e-learning dostępny wyłącznie dla osób zakwalifikowanych do udziału. Weryfikacja zgłoszeń będzie prowadzona na bieżąco. Zapisy prowadzone są w trybie ciągłym, a kurs zrealizować będzie można w dogodnym dla siebie terminie.
Zakres merytoryczny kursu:
- rozwój małego dziecka
(znaczenie więzi, rozwój psychiczny dziecka, emocje dziecka, rodziców, własne, trudne zachowania), - zjawisko przemocy wobec małych dzieci
(formy i skala, wpływ na rozwój dziecka, czynniki ryzyka, rozpoznawanie objawów krzywdzenia), - reagowanie na przemoc wobec dziecka
(współpraca wewnątrz placówki, współpraca z rodzicami, interwencja, Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem, podstawy prawne, udział opiekuna w procedurze "Niebieskiej Karty")
Udział w kursie jest bezpłatny.
Szczegóły dotyczące udziału i przydzielania dostępu opisane zostały TUTAJ
Zadanie realizowane jest w ramach projektu: "Przeprowadzenie programu edukacyjnego dla pracowników placówek świadczących opiekę nad dziećmi do lat 3 z zakresu ochrony dzieci przed przemocą” finansowanego przez m.st. Warszawę.