Nowy podcast

08 marca 2023

Trener dopuszczający się przez całe lata wykorzystania seksualnego nastoletnich zawodniczek w klubie sportowym; siostry zakonne stosujące kary fizyczne wobec niepełnoletnich podopiecznych DPS-u; nauczycielka utrzymująca relację miłosną z 14-latkiem... To tylko trzy z wielu skandalicznych historii, które obiegły media w ostatnich miesiącach, a dotyczą nadużyć, jakich osoby dorosłe, którym powierzono pod opiekę dzieci w placówkach i instytucjach, dopuszczają się wobec nich. 

Czy w Polsce nie istnieją, czy też po prostu nie działają, rozwiązania, które pozwalałyby zapobiegać podobnym dramatom lub jak najszybciej je przerywać? ? Czy w sytuacji, gdy pojawi się podejrzenie krzywdzenia dziecka przez osobę dorosłą, chcemy doprowadzić do zbadania tej sprawy, czy też nie narazić na szwank reputacji potencjalnego sprawcy lub sprawczyni? I wreszcie - co zrobiliśmy i zamierzamy zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo dzieci poza domem? 

Zapraszamy na rozmowę Anny Grabowskiej z naszą prawniczką - Katarzyną Kataną oraz Magdaleną Hojnor - specjalistką w programie Standardy Ochrony Dzieci.

Podcast jest dostępny w naszych kanałach na Spotify i YouTube. Linki wraz z listą tegorocznych podcastów znajdziesz również na platformie TUTAJ

________________________________________________________

Sfinansowano ze środków Radiohjälpen/Swedish Broadcast Foundation w ramach projektu Strengthening Safety of Ukrainian children in Poland. Fundacja Radiohjälpen/Swedish Broadcast Foundation niekoniecznie podziela wyrażone w niej opinie. Wyłączna odpowiedzialność za treść należy do autora.


Powiedz STOP krzywdzeniu dzieci - PODPISZ petycję >>