Nowa książka o przygodach Sieciaków!

15 grudnia 2022

Kolejna książka o Sieciakach pt. „Sieciaki. Jest nas więcej” jest już dostępna w księgarniach.

W książce drużyna Sieciaków walczy z internetowym hejtem. Na ich drodze staje Czyste Zło i cała armia sieciuchowych trolli. Czy stworzona przez głównych bohaterów aplikacja Hejtstoper zadziała?   Czy uda się im przekonać do sprzeciwu wobec hejtu swoich rówieśników? Jaką rolę odegrają tu pomarańczowe sznurówki? I czy przeprawa przez Minecrafta pozwoli im uzyskać przewagę? Warto sięgnąć po książkę i samemu się przekonać. 

Sieciaki. Jest nas więcej to trzecia pozycja z serii książek dotyczących bezpieczeństwa dzieci w internecie, tym razem poświęcona problemowi hejtu. Zachęca dzieci do szacunku oraz sprzeciwu wobec przemocy online. Rekomendowana dla dzieci powyżej 7 roku życia.

Książka wydana została przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Wydawnictwo Muchomor w ramach projektu Sieciaki.pl, którego głównym partnerem jest Fundacja Orange.

Książkę można zakupić w księgarniach w całej Polsce, a na stronie Wydawnictwa Muchomor z kodem FDDS za połowę ceny! Więcej informacji na temat książki oraz jej poprzednich części można znaleźć na stronie Sieciaki.pl. Autorem książek jest Łukasz Wojtasik z Fundacji.

Dwie poprzednie części - "Sieciaki. Misja bezpieczny internet" oraz „Sieciaki. Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu" - zostały również przetłumaczone na j. ukraiński i dostępne są do pobrania w materiałach edukacyjnych razem z audiobookami. Przejdź >>