Kurs online (live) dla rodziców "Uważni rodzice. Moje dziecko online"

01 października 2021

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w kursie „Uważni rodzice. Moje dziecko online”. Kurs realizowany będzie w formie cyklu webinarów z wykorzystaniem platformy ClickMeeting, w zamkniętej grupie na Facebooku (niezbędne jest posiadanie konta na portalu).

 Udział w kursie to możliwość zdobycia wiedzy na temat tego, w jaki sposób dzieci korzystają z internetu i jak możemy je w tej przygodzie wspierać. W trakcie kursu skupimy się na dwóch obszarach:

  • relacji rodzica z dzieckiem 
  • oraz relacji dziecka z nowymi technologiami
A dlaczego korzystanie przez dzieci z internetu łączymy z relacjami w rodzinie? Ponieważ to bliska, bezpieczna więź z rodzicem/opiekunem jest fundamentem, na którym możemy budować wszystko inne – uczyć wartości, wprowadzać zasady, regulować codzienność, tłumaczyć i pokazywać świat, motywować, być przewodnikiem dziecka. Kiedy brakuje relacji, wszelkie zasady stają się przymusem. 

Na korzystanie przez dzieci z internetu  popatrzymy również w szerszym kontekście – ich potrzeb rozwojowych, funkcjonowania w rodzinie i grupie rówieśniczej.

Podczas kursu skupimy się na rodzicielstwie, będziemy pracować nad zmianą siebie w tej roli, przyglądać się swoim rodzicielskim wzorcom, wyzwaniom i reakcjom oraz poszukiwać nowych rozwiązań. Udział w grupie to również możliwość wymiany doświadczeń, zadawania pytań, czerpania inspiracji od innych uczestniczek i uczestników.

Kurs trwa 6 tygodni i składa się z webinarów live, realizowanych z częstotliwością 1 w tygodniu oraz pracy indywidualnej. Podczas webinarów będzie także możliwość zadawania pytań i komentowania na chacie. Nagrania wystąpień będą potem dostępne dla członków grupy przez miesiąc. Tak samo jak wszystkie dodatkowe materiały, które również będzie można pobrać. 

Kurs zrealizowany będzie w 3 edycjach do wyboru przez zainteresowanych. Aby zapisać się na wybraną edycję należy dołączyć do grupy na Facebooku, zaakceptować regulamin grupy oraz wypełnić ankietę rekrutacyjną. Rejestracja będzie otwarta do wyczerpania limitu miejsc (max 300 osób w grupie). O przystąpieniu do kursu decyduje kolejność zgłoszeń.

Webinary poprowadzą terapeutki Poradni Dziecko w Sieci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz ekspertki i eksperci z zakresu bezpieczeństwa dzieci online.

Terminy do wyboru i linki do grup na Fecebooku:

W przypadku dodatkowych pytań organizacyjnych - zapraszamy do kontaktu mailowego: zuzanna.elbert-stelmach@fdds.pl