Wesprzyj działanie telefonu zaufania!

17 marca 2023

pionowy plakat zachęcający do wpłacenia 1,5% przy rozliczeniu PITCzasem dziecko jest tak przytłoczone swoim problemem, że nie jest w stanie zauważyć, że obok niego jest ktoś, kto może mu pomóc. Nawet jeśli relacja z dzieckiem jest bliska, są sytuacje, w których łatwiej jest rozmawiać o problemach z nieznajomymi… 

116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – uzupełnia istotną lukę w systemie pomocy dzieciom w Polsce. Jednocześnie, działa on obecnie wyłącznie dzięki wsparciu darczyńców (osób prywatnych i firm) oraz wpłatom z 1% podatku.  

Dzieci wiedzą, że mogą na nas liczyć każdego dnia, o każdej porze. W ciągu ponad 14 lat działania telefonu odebraliśmy ponad 1,4 miliona połączeń i 96 000 wiadomości od dzieci, które szukają pomocy. Ponad 4000 razy ratowaliśmy zdrowie i życie w trakcie tych rozmów.   

Nie chcemy i nie możemy ich zawieść. Musimy zachować ciągłość działania! 

Dlatego prosimy, przekaż 1,5% swojego podatku na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę! Aby to zrobić, wpisz w PIT nasz KRS: 0000 20 44 26 

Więcej informacji i narzędzie do rozliczenia PIT on-line na stronie: Wspieraj telefon 116 111 - Kampanie - Co robimy - Site (fdds.pl) 


Polecamy uwadze także materiały edukacyjne na platformie o 1116 111 - telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży, które można wykorzystać podczas spotkań z młodzieżą, by przypominać, że taka linia istnieje i zawsze mogą do nas zadzwonić po pomoc i wsparcie.

Razem możeMY więcej!