logo fdds

   platforma edukacyjna dla profesjonalistów

    na temat ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą

przejdz do tresci

Pomoc

1. O platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Platforma edukacyjna dla profesjonalistów www.edukacja.fdds.pl jest miejscem integrującym nasze zasoby edukacyjne dotyczące problemu krzywdzenia dzieci i jego profilaktyki. Wśród nich znajdują się zarówno kursy i publikacje pozwalające na podniesienie kompetencji profesjonalistów w zakresie problemu przemocy czy wykorzystywania dzieci, jak i gotowe narzędzia, które specjaliści mogą wykorzystywać w edukacji profilaktycznej dzieci i młodzieży.

Uczniowie rejestrują się i korzystają z dedykowanej platformy e-learning: www.edu.fdds.pl 


Przygotowane przez nas materiały wykorzystują interaktywne metody edukacyjne. Użytkownicy uczą się nt. problemu krzywdzenia dzieci nie tylko za pomocą publikacji tekstowych, ale także m.in. za pomocą wysokiej jakości filmów, obrazów, animacji. W naszych materiałach często wykorzystujemy opisy przypadków i sytuacje z realnego życia.

Oferta platformy jest bardzo szeroka, a odpowiednie kursy i materiały można odnaleźć za pomocą przypisanych im kategorii tematycznych. Zasoby edukacyjne FDDS dają możliwość nabycia kompetencji oraz używania narzędzi edukacyjnych w następujących obszarach:

- Dzieci uczestniczące w procedurach prawnych

- Przemoc i wykorzystywanie seksualne dzieci

- Zagrożenia bezpieczeństwa dzieci w internecie

- Dobre rodzicielstwo

- Komercyjne wykorzystywanie dzieci

Zasoby platformy zostały posegregowane wg działów: kursy e-learning, scenariusze zajęć, konferencje i szkolenia otwarte, materiały edukacyjne, oferta na zamówienie.

Platforma www.edukacja.fdds.pl daje możliwość także rejestracji do udziału w wydarzeniach edukacyjnych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (konferencje, szkolenia, seminaria), a także zamówienia szkolenia w Dziale: oferta na zamówienie dla organizacji/instytucji realizowanego przez zespół ekspertów FDDS.

Korzystanie z platformy i zgromadzonych na niej materiałów jest bezpłatne. 

 

Na potrzeby realizacji zajęć edukacyjnych w szkole opartych o kursy e-learning dla dzieci została opracowana platforma e-learning dla uczniów www.edu.fdds.pl

 

Zapraszamy! Załóż konto.